חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הקמנו יער חדש בדרום

הסיפור מאחורי הקמת היער הזה מתחיל במשפחה אוהבת טבע וטיולים, שרצתה פינת טבע משלה מחוץ לבית. מרחב להירגע ולהיטיב. עם עצמם, עם הסביבה ועם אחרים.

לאחר תהליך ומחשבה הם חיפשו ומצאו נחלה במושב, אותה רכשו. עוד לפני שהתחילו לבנות את ביתם, פנו לברר איך יוכלו ליצור לעצמם את גן העדן הפרטי שיעמוד מחוץ לו.

זאת נקודה חשובה בעינינו, ששווה להתעכב עליה. רובנו חיים בקצב מהיר, ונוטים לשכוח שהטבע עדיין זז בדיוק באותה המהירות. ליער לוקח כמה שנים טובות להתבסס, לכן אם יש לכם שטח והחלטתם שיער זה מה שאתם רוצים – מוטב להתחיל מוקדם ככל האפשר. בזה שבחרו לתכנן ולהקים את יער המאכל עוד לפני שבכלל בנו את ביתם בשטח, המשפחה הרוויחה למעשה כשנתיים של צמיחת יער.

לאחר שיצרו איתנו קשר והסבירו לנו מה הם מחפשים, יצאנו לתהליך התכנון. זהו מרכיב חשוב מאוד בתהליך הקמת יער מאכל. הרי לא שותלים עץ פעמיים. ויער הוא אורגניזם, מערכת הוליסטית אחת שצריכה לעבוד יחד. עצים, שיחים, מטפסים, גיאופיטים, פטריות, חיות בר ועוד. יש הרבה גורמים להתחשב בהם, ורצונות של בעלי הקרקע לממש. כדי שנקבל שטח משגשג שעונה לצרכים שלנו – תכנון נכון הוא קריטי.

לאחר שבני המשפחה אישרו את התכנית הרעיונית ובעקבותיה את התכניות המפורטות לשטח, יצאנו להקמת היער. זאת הייתה עבודה קשה, אבל מספקת מאוד. היום עומד בשטח שמאחורי הבית יער צעיר שהתחיל לגדול, ומחכה לבית ולמשפחה שיצטרפו אליו.

ממש בקרוב, במונחים של יער.

גן העדן שהקימו לעצמם ילוו אותם  מעכשיו באירועים משפחתיים, שבתות וחגים, יצמח סביבם והם בתוכו. ואנחנו נמשיך ללוות אותם ואת היער המתפתח, נטפל בו ונתחזק אותו לפי הצורך לאורך כל השנה.

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים חדשים על יערות מאכל, הכשרות ואירועים מיוחדים.

מעניין אתכם מה זה יערות מאכל?

תמשיכו לגלות את הבלוג

בלוג ריפורסט יערות מאכל

בריכת חורף במשק חקלאי

עונת הגשמים הקצרה בשיאה ואנו רואים איך שנה אחר שנה, בימים מעטים יורדות כמויות משקעים גדולות מאוד. רובן אינן מנוצלות ואף גורמות להצפות חריפות. פיתוח

קראו עוד »
בלוג ריפורסט יערות מאכל

יער המאכל הגדול בישראל

בהתחלה, טל ואורן בכלל לא התכוונו להקים יער מאכל. הם התחילו קורס גינון אורגני של המועצה האיזורית שלהם, כדי לטפל בגינה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קראו עוד »
Open chat
שלום,
איזו שאלה יש לך?