חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בית הספר שהופך ליער מאכל

יער מאכל בבית הספר

לא כל יום יוצא לנו להגשים חלום, אבל הפיכת בית ספר שלם ליער מאכל אחד גדול? זה באמת חלום שמתגשם

כבר הובלנו פרויקטים חינוכיים-אקולוגיים רבים שהוקמו בחלק קטן מהמוסד החינוכי, או לא רחוק ממנו. ראינו כמה הטבע מיטיב עם ילדים בכל הגילאים, גם כשהוא במנות קטנות, וקיווינו להזדמנות להעניק לילדים טבע במנות גדושות ומלאות.

והנה, מדרום נפתחה הטובה ובית ספר ניצן הוא בית הספר הראשון בישראל שהופך את עצמו ליער מאכל, תוך שילוב של כיתות חוץ חדשות ושיתוף התלמידים בתהליך.

הם לא רק ילמדו מה זאת סוקצסיה ואיך נוצר יער, אלא גם יראו את זה מול עיניהם. לא רק יקראו על פטריות, אלא יוכלו לראות מה זאת מיקוריזה בקרקע העשירה שתחת רגליהם.

זאת הזדמנות אדירה לילדים ללמוד על תהליכים בטבע ממש מחוץ לדלת, ולהסיק מסקנות על העולם שסביבם – בין אם במסגרת שיעור או בהפסקה. ומשחק בצל ובין עצים נעים הרבה יותר מהשמש הקופחת או הגשם היורד.

בזכות היער שיעטוף אותם אפשרויות המשחק, המפגש והלמידה של התלמידים מתרבות ומתגוונות מאוד. החיבור הקרוב הזה לטבע ייטיב איתם בוודאות – המחקרים על הנושא בתחום החינוך מרובים, והניסיון שלנו בשטח מחזק אותם.

לאחר שנקים את התשתית, הילדים ייקחו חלק בהקמת היער וינטעו את העצים באירוע מיוחד. הם יונחו איך לשמור על היער, ויעזרו לתחזק אותו. הפיכת בית הספר ליער מאכל יכולה להנחיל לילדינו גם חיבור קרוב לטבע, גם הבנה טובה יותר של העולם וגם כבוד למורכבות וחשיבות המערכות האקולוגיות סביבנו.

אנחנו מאמינות ומקווים שבעתיד כל בתי הספר ייראו ככה. הרי אנחנו לא נפרדים מהטבע, אלא חלק ממנו, גם כשאנחנו יושבים בבניין עם מיזוג. אך טבעי שהמקום בו אנחנו לומדים על העולם ישקף את זה.

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים חדשים על יערות מאכל, הכשרות ואירועים מיוחדים.

מעניין אתכם מה זה יערות מאכל?

תמשיכו לגלות את הבלוג

בלוג ריפורסט יערות מאכל

בריכת חורף במשק חקלאי

עונת הגשמים הקצרה בשיאה ואנו רואים איך שנה אחר שנה, בימים מעטים יורדות כמויות משקעים גדולות מאוד. רובן אינן מנוצלות ואף גורמות להצפות חריפות. פיתוח

קראו עוד »
בלוג ריפורסט יערות מאכל

יער המאכל הגדול בישראל

בהתחלה, טל ואורן בכלל לא התכוונו להקים יער מאכל. הם התחילו קורס גינון אורגני של המועצה האיזורית שלהם, כדי לטפל בגינה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קראו עוד »
Open chat
שלום,
איזו שאלה יש לך?