חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יער מאכל חדש נולד

מירה ואבי הם פירותנים, ומתכוונים לבסס כמעט את כל התזונה שלהם על התוצרת מיער המאכל החדש. זה הציב בפנינו אתגר ששמחנו לקראתו – לוודא שיהיה מספיק אוכל למשפחה שלמה משך כל השנה מהיער בלבד.

ומשום שהם ביקשו מאיתנו להמשיך ולתחזק את היער באופן שוטף, למעשה לקחנו את האחריות לאספקת המזון של כל המשפחה. וזאת הרבה אחריות, אבל אנחנו מוכנים לה.

בגלל המורכבות הייחודית הזאת, והגודל יוצא הדופן של היער, שמחנו במיוחד לראות את התגובות של אבי ומירה כשביקרו בפעם הראשונה ביער המאכל החדש שלהם: https://youtu.be/msL2O5rHz0U

רוב האלמנטים המיועדים ליער – חממה, פינת מדורה, מטבח שדה, מחסן, פינת ישיבה מסלעים ומתקני משחק – יותקנו בו בהדרגה ובמקביל להתבססות היער.

האלמנטים שבנינו ומיקמנו ביער כבר עכשיו הם ספסלי הישיבה, שירותי הקומפוסט, מתקן הקומפוסט והגזיבו – שכבר חיכו לאבי ומירה בשטח:

אחרי שכבר כאילו סיימנו הכל, אנחנו עוברים שוב על כל השטח ובודקים ומסדרים.

תמיד נשארים דברים קטנים שצריך לסיים, אם זה פינות קטנות שהתפספסו וצריך לפזר בהן רסק גזם, להוציא חביקות חזקות שהושמו על העצים במשתלה ועלולות לפגוע בגזע בהמשך (ומצד שני, נרצה גם לחזק עצים שהתמיכה שלהם לא מספיק חזקה).

חוץ מזה יש לכסות צינורות בכל מיני איזורים שלא כיסינו, לחתוך קצוות צינורות שבולטים ואפילו לשתול עצים נדירים במיוחד שהצלחנו להשיג רק אחרי מאמץ ממושך.

אחרי הסקירה האחרונה וכל התיקונים הקטנים, אנחנו עושים עוד הרצה אחת למערכת ההשקייה, לוודא שאין שום נזילות או פיצוצים, ו…היער מוכן. זאת אומרת, מוכן להתחיל את דרכו. ואיזה דרך מרגשת ומשמחת.

מזל טוב לכולנו!

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים חדשים על יערות מאכל, הכשרות ואירועים מיוחדים.

מעניין אתכם מה זה יערות מאכל?

תמשיכו לגלות את הבלוג

בלוג ריפורסט יערות מאכל

בריכת חורף במשק חקלאי

עונת הגשמים הקצרה בשיאה ואנו רואים איך שנה אחר שנה, בימים מעטים יורדות כמויות משקעים גדולות מאוד. רובן אינן מנוצלות ואף גורמות להצפות חריפות. פיתוח

קראו עוד »
בלוג ריפורסט יערות מאכל

יער המאכל הגדול בישראל

בהתחלה, טל ואורן בכלל לא התכוונו להקים יער מאכל. הם התחילו קורס גינון אורגני של המועצה האיזורית שלהם, כדי לטפל בגינה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קראו עוד »
Open chat
שלום,
איזו שאלה יש לך?