יער מאכל משפחתי

לחוברת המפרטת את תהליך התכנון וההקמה של יער מאכל בשטח פרטי לחצו כאן

יער מ"ן – מושב גאולים

יער מאכל בשטח פרטי אשר משתרע על שטח של 22 דונם. 
בפרויקט זה ניתן דגש מיוחד על שיקום אקולוגי, שימוש במינים מקומיים ושימור נגר על מנת ליצור מערכת אקסטנסיבית במשאבים ובתחזוקה. 
ליער מספר אזורים: בוסתן עצי פרי השתולים על גבי סוולים, אזור חורש צפוף עם רחבות ישיבה, אזור סוואנה מרווחת, חורשת פקאנים , דולבים וצפצפות מסביב לאגם עונתי ואזורי אחו פתוחים . 
היער הוקם על ידי חברת 'עידן ברזילי- פיתוח סביבה' ויתוחזק על ידי בעלי המשק ומתנדבים.

הקודם
הבא

יער המאכל בבצרה

יער מאכל פרטי המשתרע על פני 5 דונם, הוא פנינת גן עדן ייחודית במרכז מושב חקלאי קונבנציונאלי.
הוקם בשנת 2017 בשיתוף פעולה של חברת "גינה מזינה" החברה ליערות מאכל והגנן שי שכוי. בעלי השטח, אנשי פרמקלצ'ר עם חזון הפכו חצר גדולה ושטח חקלאי חרב ליער מאכל מגוון, שופע וחי.

הקודם
הבא

ברכת היער – מושב מיצר

יער מאכל משפחתי במושב מיצר, רמת הגולן המשתרע על פני 7 דונם בשטחי החקלאות במצוק מיצר, צמוד לנחל מיצר. המיזם הוקם בשנת 2020 ומובל על ידי נועם דרומי ומשפחתה,  משמש כמרחב לסדנאות, לחינוך, חקלאות, קיימות, תרבות, גינון והתבוננות.

הקודם
הבא

יער המאכל בקדרון

יער המאכל בקדרון, המשתרע על פני 20 דונם , הוקם כאתר למחקר ופיתוח בנושא התאמת רעיון יער מאכל לתנאים המקומיים. במקום נעשו עבודות לשימור נגר המטמיעות אלפי קובים של מים בשנה למי התהום, נשתלו אזורים בעלי אופי צמחיה שונה ומגוון עצום של עצי פרי, צמחי בר, צמחי נוי, צמחי מרפא ותבלין וצמחית חלוץ. במקום נערכים קורסים וסדנאות ופעילויות שונות המפיצות ומלמדות את הנושא.

הקודם
הבא