מי אנחנו?

ריפורסט יערות מאכל היא חברה בע"מ, המאגדת אנשי אקולוגיה מעשית, חקלאות בת קיימא, חינוך וקהילה כדי לקדם את תחום יערות המאכל במגזר הציבורי והפרטי.

חזון ומשימה

החזון שלנו

בחזוננו אנו רואים עולם שבו האקולוגיה, גידול המזון, וסביבת החיים האנושית משתלבות בהרמוניה זו עם זו. אנו מאמינים כי בעידן בו השטחים הפתוחים והטבעיים הולכים ומצטמצמים, יש למצוא פתרונות חכמים הנותנים מענה לצרכי האדם ומיטיבים עם הסביבה.

2

המשימה שלנו

ב-ReForest אנו פועלים בגישה הוליסטית ומיטיבה לתכנון ופיתוח שטחים פתוחים. הגישה משלבת שיקום אקולוגי, גידול מזון ועיצוב נוף ומהווה חלק ממערך הפתרונות הדרושים בעידן של משבר סביבתי, כלכלי וחברתי.

אנו שואפים לעולם שבו שיקום אקולוגי, גידול מזון וסביבת החיים האנושית משתלבות בהרמוניה זו עם זו.
אנו מאמינים כי בעידן בו השטחים הפתוחים והטבעיים הולכים ומצטמצמים, יש למצוא פתרונות חכמים הנותנים מענה לצרכי האדם ומיטיבים עם הסביבה.

כיום אנו נמצאים בעיצומו של משבר סביבתי הולך ומעמיק. הזיהום גובר, משאבי הטבע מדלדלים, האקלים משתנה במהירות ואירועי קיצון הולכים ומתרבים.

לאור המצב עולה הצורך הדוחק לבחון גישות חדשות לממשקים של האדם וסביבתו. יש לשוב ולבחון את אופן השימוש שלנו במשאבי הטבע עבור הזנת האדם ורווחתו הפיזית והנפשית. בשנים האחרונות מתרחשת התעוררות של גישות תכנוניות אלטרנטיביות השמות דגש על קיימות. אחת מהן היא יער מאכל.

המושג 'יער מאכל' הוא חלק מעולם הפרמקלצ'ר – גישה תכנונית הוליסטית, השואבת את השראתה מדפוסים ותבניות הקיימים במערכות אקולוגיות בוגרות, ומטרתה להיטיב עם החיים באשר הם.

ב-ReForest אנו פועלים בגישה הזאת לתכנון ופיתוח שטחים פתוחים. הגישה משלבת שיקום אקולוגי, גידול מזון ועיצוב נוף ומהווה חלק ממערך הפתרונות הדרושים בעידן של משבר סביבתי, כלכלי וחברתי.

על הצוות

הדס מיטל הוכברג

מתכננת פרמקלצ׳ר ויערות מאכל, מייסדת ומנהלת את יער המאכל בקידרון. מרצה ומדריכת סדנאות בתחום.

מיכל ליברייך

אגרונומית, .B.S ו.M.S בביוטכנולוגיה ומדעי הצמח, מחלקת מו"פ בחברת זרעים, עבודת מחקר במכון וולקני בתחום אגרואקולוגיה, מקדמת חקלאות מקיימת.

נמרוד הוכברג

B.A בחינוך דמוקרטי, מקים יערות מאכל קהילתיים ומתמחה בחינוך לקיימות ופיתוח קהילתי.​

מיכל ניב​

מנחת קבוצות וקהילות לתקשורת אפקטיבית, פעילה אקולוגית-חברתית, ממיסדי קהילת שדמאמא, יועצת הורים, מורה ליוגה.

יובל לייבוביץ

B.Sc מדעי הסביבה ואקולוגיה. בעשור האחרון מתכנן פרמקלצ'ר ויערות מאכל במשקים חקלאיים בארץ ובעולם.

ליאור רבינוביץ'

B.S בביולוגיה, מתכנן פרמקלצ'ר ויערות מאכל, בארץ ובארצות הברית, מרצה באוניברסיטה, מדריך סדנאות, מתמחה בעיצוב חברתי- אקולוגי

מראה את בר פלד

בר פלד

איש דיגיטל ואסטרטגיה שיווקית, עם נסיון בקמפיינים מקומיים וארציים. צלם, עורך, יוצר תוכן ופעיל סביבתי

עלינו בתקשורת

יער מאכל קדרון
יער מאכל דרום תל אביב
יערות מאכל בכל הארץ
יערות מאכל עירוניים
יער מאכל קדרון 2#
יער מאכל אשדוד
יער מאכל דרום תל אביב 2#
יער מאכל גדרה
יער מאכל אשדוד
יער מאכל אשדוד
יער מאכל אשדוד