החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים, יש סיפור על אנשים מקסימים שמחפשים את דרכם בעולם משתנה.

לעבור מקצוע זה לא קל, לעבור מדינה עוד פחות. אבל ניקול ואמיר עשו את שני הדברים באומץ ובחיוך. הם חיפשו מקום להשתקע בו, ואחרי שראו את הנחלה סביב הבית בכורזים לא היה להם ספק ששם הם נשארים, עוד לפני שבכלל ראו את הבית מבפנים.

הם חלמו להפוך את הנחלה שלהם לחווה משפחתית – עם יער מאכל, גן ירק מניב, קומפוסט, תולעים, תרנגולות מתרוצצות וכל מה שגורם להם אושר ומיטיב עם העולם. 

הם הקימו הכל ממש לא מזמן, אבל כמו שאפשר לראות בסרטון – החלום שלהם כבר התחיל להתגשם.

ולא שהיה בהכרח פשוט בדרך. שטח הבזלת המסולע שבר (!) את מקדח הסלעים איתו עבדנו, והאדמה הזרה שהובאה לשם על ידי בעלים קודם סיבכה גם היא את תהליך ההקמה.

 אבל למרות הסיבוכים, הצלחנו לעמוד גם בלוח הזמנים וגם בתקציב, ואפילו להשתמש בסלעים הרבים שחילצנו מהקרקע ליצירת עמדת תצפית לכנרת. ממנה ניקול יכולה עכשיו לשתות את כוס הקפה שלה בבוקר ולהסתכל על המים, ממש כמו שהיא חלמה.

החלק הכי מרחיב-לב הוא הקהילה שנוצרה סביב יער המאכל וגינת הירק. המקום הפך אבן שואבת למי שמרגישים גם הם צורך ורצון להתקרב מחדש לאדמה, שלא לדבר על כל המשפחות שנהנות מירקות ופירות טריים ובריאים באופן קבוע.

הקשר החם עם יובל, והאמון שנוצר ביניהם, נוצר כבר בשלב התכנון של השטח. בסרטון הזה יובל מסביר איך נראה תהליך התכנון של שטח כזה:

אמיר וניקול מקווים שבנוסף לפעילות שכבר רוחשת במקום, הוא יתפתח למעין מרכז שיקומי למי שזקוקים וזקוקות להחלמה. הפרטים עוד לא בהכרח ברורים להם, אבל נראה שהלב מוביל אותם – בין אם הם כבר יודעים לאן, או שעדיין לא.

בינתיים הם מוכרים את התוצרת המעולה שלהם, וממשיכים לבנות את החלום שלהם תוך שהם מספקים השראה לאחרים. אחרי שראו את יער המאכל שלהם, חברים מאותו מושב החליטו להקים איתנו יער מאכל משלהם. זאת הפעם הראשונה שבה אנחנו מקימים יותר מיער מאכל אחד באותו יישוב, אבל נדמה לנו שזאת לא תהיה האחרונה.

המודעות ליערות מאכל וליתרונותיהם הרבים רק עולה, ואיתה הרצון והדחף של יותר ויותר אנשים להצטרף לקהילה המתפתחת והיפה של מקימי יערות מאכל.

נמשיך כמובן ללוות את אמיר וניקול מקצועית לאורך כל הדרך, ונעדכן בשמחה בהמשך ככל שהיער יתבסס ויתפתח.

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים על יערות מאכל,

הכשרות מרתקות ואירועים מיוחדים

נקודות אור

נקודות אור. כמה שהן חשובות עכשיו. והנה מצאנו נקודת אור ביער המאכל הצעיר בשרון – שם ראינו איך הדומם הופך לחי.  בחלק מהיער תכננו גינה מיוחדת, וכבר נאספו אליה המון חרקים ופרפרים. ממש מוזיאון קטן לחקר זוחלים ופרחים עבור ילדים, שנרקם בזמן קצר להפליא מתוך אדמה מוזנחת ושוממת. https://youtu.be/YdXSUwbpQhgשתלנו באדמה עוד פקעות

קראו עוד »
טליה שניידר בפודקסט יערות מאכל בע"מ

יערות מאכל בע"מ – פרק 7 – טליה שניידר

הפעם יצאנו מהאולפן להתארח בגינת היער של טליה שניידר – מורה לפרמקלצ'ר מזה 30 שנה, סופרת, בעלת הוצאת הספרים יער, מייסדת ביה"ס לפרמקלצ'ר בית יער, רעייה ואמא. להאזנה בחרו פלטפורמה:   טליה למדה פרמקלצ'ר באנגליה משך כשנה. את תעודת מתכננת הפרמקלצ'ר קיבלה אצל פטסי ג'רארד וג'ורג' סובול. לאחר מכן למדה

קראו עוד »

התלמידים שנוטעים יער מאכל בביה"ס

השבוע היה שבוע מיוחד, בו עבודות ההכנה שביצענו כל הקיץ הגיעו לשיאן. הנה התלמידים שנוטעים יער מאכל בביה"ס שלהם, ובעצם הופכים את כל בית הספר ליער מאכל https://youtu.be/jgBKjxjh8oA אחת אחרי השנייה, הגיעו הכיתות לנטוע יחד את עצי הפרי בחלקים השונים של המוסד החינוכי. תפוזים, שסק, תאנה ומה לא. כ-100 עצים

קראו עוד »
יערות מאכל בע"מ

יערות מאכל בע"מ – פרק 6 – איך להקים יער מאכל

הפעם בפודקאסט יערות מאכל בע"מ – שיחת עומק, בה שניים ממקימי יערות המאכל המנוסים בארץ (יובל לייבוביץ' ונמרוד הוכברג) מסבירים איך הם מקימים יער מאכל בפועל. מה השלבים בשטח? איך נראה התהליך בפועל? מה חשוב לדעת? ממה להיזהר?אם חלמת להקים יער מאכל, הפרק הזה הוא בשבילך זהו פרק המשך לפרק

קראו עוד »
יער מאכל בבית הספר

בית הספר שהופך ליער מאכל

לא כל יום יוצא לנו להגשים חלום, אבל הפיכת בית ספר שלם ליער מאכל אחד גדול? זה באמת חלום שמתגשם https://youtu.be/pbaVxQyjRKU כבר הובלנו פרויקטים חינוכיים-אקולוגיים רבים שהוקמו בחלק קטן מהמוסד החינוכי, או לא רחוק ממנו. ראינו כמה הטבע מיטיב עם ילדים בכל הגילאים, גם כשהוא במנות קטנות, וקיווינו להזדמנות להעניק

קראו עוד »

החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים, יש סיפור על אנשים מקסימים שמחפשים את דרכם בעולם משתנה. לעבור מקצוע זה לא קל, לעבור מדינה עוד פחות. אבל ניקול ואמיר עשו את שני

קראו עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *