הקמנו יער חדש בדרום

הסיפור מאחורי הקמת היער הזה מתחיל במשפחה אוהבת טבע וטיולים, שרצתה פינת טבע משלה מחוץ לבית. מרחב להירגע ולהיטיב. עם עצמם, עם הסביבה ועם אחרים.

לאחר תהליך ומחשבה הם חיפשו ומצאו נחלה במושב, אותה רכשו. עוד לפני שהתחילו לבנות את ביתם, פנו לברר איך יוכלו ליצור לעצמם את גן העדן הפרטי שיעמוד מחוץ לו.

זאת נקודה חשובה בעינינו, ששווה להתעכב עליה. רובנו חיים בקצב מהיר, ונוטים לשכוח שהטבע עדיין זז בדיוק באותה המהירות. ליער לוקח כמה שנים טובות להתבסס, לכן אם יש לכם שטח והחלטתם שיער זה מה שאתם רוצים – מוטב להתחיל מוקדם ככל האפשר. בזה שבחרו לתכנן ולהקים את יער המאכל עוד לפני שבכלל בנו את ביתם בשטח, המשפחה הרוויחה למעשה כשנתיים של צמיחת יער.

לאחר שיצרו איתנו קשר והסבירו לנו מה הם מחפשים, יצאנו לתהליך התכנון. זהו מרכיב חשוב מאוד בתהליך הקמת יער מאכל. הרי לא שותלים עץ פעמיים. ויער הוא אורגניזם, מערכת הוליסטית אחת שצריכה לעבוד יחד. עצים, שיחים, מטפסים, גיאופיטים, פטריות, חיות בר ועוד. יש הרבה גורמים להתחשב בהם, ורצונות של בעלי הקרקע לממש. כדי שנקבל שטח משגשג שעונה לצרכים שלנו – תכנון נכון הוא קריטי.

לאחר שבני המשפחה אישרו את התכנית הרעיונית ובעקבותיה את התכניות המפורטות לשטח, יצאנו להקמת היער. זאת הייתה עבודה קשה, אבל מספקת מאוד. היום עומד בשטח שמאחורי הבית יער צעיר שהתחיל לגדול, ומחכה לבית ולמשפחה שיצטרפו אליו. 

ממש בקרוב, במונחים של יער.

 

גן העדן שהקימו לעצמם ילוו אותם  מעכשיו באירועים משפחתיים, שבתות וחגים, יצמח סביבם והם בתוכו. ואנחנו נמשיך ללוות אותם ואת היער המתפתח, נטפל בו ונתחזק אותו לפי הצורך לאורך כל השנה.

רוצים לקרוא עוד מאמרים כאלה, ולא לפספס אף סרטון שנוציא?

 

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים על יערות מאכל,

הכשרות מרתקות ואירועים מיוחדים

נקודות אור

נקודות אור. כמה שהן חשובות עכשיו. והנה מצאנו נקודת אור ביער המאכל הצעיר בשרון – שם ראינו איך הדומם הופך לחי.  בחלק מהיער תכננו גינה מיוחדת,

קרא עוד »
יער מאכל בבית הספר

בית הספר שהופך ליער מאכל

לא כל יום יוצא לנו להגשים חלום, אבל הפיכת בית ספר שלם ליער מאכל אחד גדול? זה באמת חלום שמתגשם https://youtu.be/pbaVxQyjRKU כבר הובלנו פרויקטים חינוכיים-אקולוגיים

קרא עוד »

החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים,

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *