יער מאכל חדש נולד

מירה ואבי הם פירותנים, ומתכוונים לבסס כמעט את כל התזונה שלהם על התוצרת מיער המאכל החדש. זה הציב בפנינו אתגר ששמחנו לקראתו – לוודא שיהיה מספיק אוכל למשפחה שלמה משך כל השנה מהיער בלבד.

ומשום שהם ביקשו מאיתנו להמשיך ולתחזק את היער באופן שוטף, למעשה לקחנו את האחריות לאספקת המזון של כל המשפחה. וזאת הרבה אחריות, אבל אנחנו מוכנים לה.

בגלל המורכבות הייחודית הזאת, והגודל יוצא הדופן של היער, שמחנו במיוחד לראות את התגובות של אבי ומירה כשביקרו בפעם הראשונה ביער המאכל החדש שלהם:
 

רוב האלמנטים המיועדים ליער – חממה, פינת מדורה, מטבח שדה, מחסן, פינת ישיבה מסלעים ומתקני משחק – יותקנו בו בהדרגה ובמקביל להתבססות היער.

האלמנטים שבנינו ומיקמנו ביער כבר עכשיו הם ספסלי הישיבה, שירותי הקומפוסט, מתקן הקומפוסט והגזיבו – שכבר חיכו לאבי ומירה בשטח:

אחרי שכבר כאילו סיימנו הכל, אנחנו עוברים שוב על כל השטח ובודקים ומסדרים.

תמיד נשארים דברים קטנים שצריך לסיים, אם זה פינות קטנות שהתפספסו וצריך לפזר בהן רסק גזם, להוציא חביקות חזקות שהושמו על העצים במשתלה ועלולות לפגוע בגזע בהמשך (ומצד שני, נרצה גם לחזק עצים שהתמיכה שלהם לא מספיק חזקה).

חוץ מזה יש לכסות צינורות בכל מיני איזורים שלא כיסינו, לחתוך קצוות צינורות שבולטים ואפילו לשתול עצים נדירים במיוחד שהצלחנו להשיג רק אחרי מאמץ ממושך.

 אחרי הסקירה האחרונה וכל התיקונים הקטנים,אנחנו עושים עוד הרצה אחת למערכת ההשקייה, לוודא שאין שום נזילות או פיצוצים, ו…היער מוכן.
 
זאת אומרת, מוכן להתחיל את דרכו.
 ואיזה דרך מרגשת ומשמחת.
 
מזל טוב לכולנו!
 
יער מאכל בבית הספר

בית הספר שהופך ליער מאכל

לא כל יום יוצא לנו להגשים חלום, אבל הפיכת בית ספר שלם ליער מאכל אחד גדול? זה באמת חלום שמתגשם https://youtu.be/pbaVxQyjRKU כבר הובלנו פרויקטים חינוכיים-אקולוגיים

קרא עוד »

החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים,

קרא עוד »

הקמנו יער חדש בדרום

https://youtu.be/lfmXkL0zOMQ הסיפור מאחורי הקמת היער הזה מתחיל במשפחה אוהבת טבע וטיולים, שרצתה פינת טבע משלה מחוץ לבית. מרחב להירגע ולהיטיב. עם עצמם, עם הסביבה ועם

קרא עוד »
יערות מאכל בע"מ

יערות מאכל בע"מ – פרק 5

יש לך חלום להקים יער מאכל, אבל איך לגשת לזה? בהנחה שיש לך קרקע, תכנון הוא נקודת ההתחלה המומלצת.  תכנון נכון הוא קריטי להצלחתו של

קרא עוד »

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים על יערות מאכל,

הכשרות מרתקות ואירועים מיוחדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *