התפראות ברשות

 על חלקת החורש הארצישראלי שתכננו והקמנו בפארק הלאומי בהזמנת עיריית רמת גן.

ובמילים אחרות – על התפראות ברשות.

אחרי שנים של עבודה בתחום, אנחנו יודעים שהרשויות בארץ חייבות להיות חלק מהשינוי כדי שהוא יהיה משמעותי. לכן פרוייקט פירוא ארצישראלי בלב הפארק ברמת גן מרגש אותנו כל כך. 

זה גם המקום להודות לאנשי הפארק ועיריית ר"ג שפנו אלינו, סמכו עלינו ונרתמו להצלחת השיקום לכל אורך הדרך.

אחרי תכנון מפורט ואישורו, ההקמה של החלקה החלה ממש מול מרבדי הדשא של הפארק שהכניסו לעבודה שלנו אווירה חתרנית לטובה. משהו חדש ושונה הגיע לפארק, והוא מלא בצמחייה שמותאמת למקום ולזמן שבו אנחנו חיים. מהעצים דרך השיחים ועד לפקעות, גיאופיטים וסלעים – איזה יופי. כמה הבטחה יש בצעד המבורך הזה.

 

מאחר והאיזור מדמה חורש טבעי, היה טבעי ליצור בו פינות משחק טבעיות.

החלטנו שנשתמש בחומר שכבר קיים בפארק – ניקח אורנים שכבר נכרתו ונשתמש בהם.

בהתחלה חיפשנו מי יוכל לבנות לנו דבר כזה, ומצאנו כמה נגרים שהציעו סכומים מאוד גבוהים. 

 

אבל אז מנהל הפרויקטים של הפארק חשב על רעיון נהדר – העובדים של הפארק יקחו על עצמם ללמוד איך לעשות את זה – ולבצע. הוא קנה את כל הכלים ומסור שרשרת לעובדים – והתוצאות נהדרות:

קטר רכבת שילדים יכולים לשחק בו, בולי קפיצה בשרשרת, פינות ישיבה להורים וספסלים עגולים לארוחה ומנוחה. נפלא.

יצרנו הכל מחומר מקומי שהיה בנמצא, בלי שינוע ובמקום לקנות ממקום אחר. זאת התוצאה כשהחשיבה היא מקיימת – גם יותר זול וגם יותר סביבתי.

 

מבחינתנו, קיימות היא לא רק דבר נחמד שעושים אנשים נחמדים (גם!). שיקום הטבע הוא צעד הכרחי למול קריסה אקולוגית מסתמנת, ועיסוק בקיימות כולל גם אותנו, גם את הקיום שלנו. 

 

בניית האדמה בחלקה הזאת והשבת החורש הטבעי בתנאים מיטיבים נותנת לנו תקווה. שעוד הרבה ערים ומועצות יבינו, כמו ברמת גן, את החשיבות של שיקום הטבע לבריאות ולרווחה של חברי הקהילה, של כולנו.

 

עתידו של הטבע תלוי בנו, ועתידנו תלוי בו. חשבו כמה יש לנו להרוויח אם נשקיע בו כעת, וכמה נפסיד אם לא. זו העת לנטוע.

יער מאכל בבית הספר

בית הספר שהופך ליער מאכל

לא כל יום יוצא לנו להגשים חלום, אבל הפיכת בית ספר שלם ליער מאכל אחד גדול? זה באמת חלום שמתגשם https://youtu.be/pbaVxQyjRKU כבר הובלנו פרויקטים חינוכיים-אקולוגיים

קרא עוד »

החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים,

קרא עוד »

הקמנו יער חדש בדרום

https://youtu.be/lfmXkL0zOMQ הסיפור מאחורי הקמת היער הזה מתחיל במשפחה אוהבת טבע וטיולים, שרצתה פינת טבע משלה מחוץ לבית. מרחב להירגע ולהיטיב. עם עצמם, עם הסביבה ועם

קרא עוד »
יערות מאכל בע"מ

יערות מאכל בע"מ – פרק 5

יש לך חלום להקים יער מאכל, אבל איך לגשת לזה? בהנחה שיש לך קרקע, תכנון הוא נקודת ההתחלה המומלצת.  תכנון נכון הוא קריטי להצלחתו של

קרא עוד »

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים על יערות מאכל,

הכשרות מרתקות ואירועים מיוחדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *