חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

החווה המשפחתית של אמיר וניקול

אמיר וניקול עלו לישראל מקנדה, ואחרי שנים של עבודה מול מסך מחשב חיפשו דרך להתקרב לאדמה ולהתחבר מחדש לטבע. מאחורי החווה המשפחתית הקטנה שהם יוצרים, יש סיפור על אנשים מקסימים שמחפשים את דרכם בעולם משתנה.

לעבור מקצוע זה לא קל, לעבור מדינה עוד פחות. אבל ניקול ואמיר עשו את שני הדברים באומץ ובחיוך. הם חיפשו מקום להשתקע בו, ואחרי שראו את הנחלה סביב הבית בכורזים לא היה להם ספק ששם הם נשארים, עוד לפני שבכלל ראו את הבית מבפנים.

הם חלמו להפוך את הנחלה שלהם לחווה משפחתית – עם יער מאכל, גן ירק מניב, קומפוסט, תולעים, תרנגולות מתרוצצות וכל מה שגורם להם אושר ומיטיב עם העולם.

הם הקימו הכל ממש לא מזמן, אבל כמו שאפשר לראות בסרטון – החלום שלהם כבר התחיל להתגשם.

ולא שהיה בהכרח פשוט בדרך. שטח הבזלת המסולע שבר (!) את מקדח הסלעים איתו עבדנו, והאדמה הזרה שהובאה לשם על ידי בעלים קודם סיבכה גם היא את תהליך ההקמה.

אבל למרות הסיבוכים, הצלחנו לעמוד גם בלוח הזמנים וגם בתקציב, ואפילו להשתמש בסלעים הרבים שחילצנו מהקרקע ליצירת עמדת תצפית לכנרת. ממנה ניקול יכולה עכשיו לשתות את כוס הקפה שלה בבוקר ולהסתכל על המים, ממש כמו שהיא חלמה.

החלק הכי מרחיב-לב הוא הקהילה שנוצרה סביב יער המאכל וגינת הירק. המקום הפך אבן שואבת למי שמרגישים גם הם צורך ורצון להתקרב מחדש לאדמה, שלא לדבר על כל המשפחות שנהנות מירקות ופירות טריים ובריאים באופן קבוע.

הקשר החם עם יובל, והאמון שנוצר ביניהם, נוצר כבר בשלב התכנון של השטח. בסרטון הזה יובל מסביר איך נראה תהליך התכנון של שטח כזה:

אמיר וניקול מקווים שבנוסף לפעילות שכבר רוחשת במקום, הוא יתפתח למעין מרכז שיקומי למי שזקוקים וזקוקות להחלמה. הפרטים עוד לא בהכרח ברורים להם, אבל נראה שהלב מוביל אותם – בין אם הם כבר יודעים לאן, או שעדיין לא.

בינתיים הם מוכרים את התוצרת המעולה שלהם, וממשיכים לבנות את החלום שלהם תוך שהם מספקים השראה לאחרים. אחרי שראו את יער המאכל שלהם, חברים מאותו מושב החליטו להקים איתנו יער מאכל משלהם. זאת הפעם הראשונה שבה אנחנו מקימים יותר מיער מאכל אחד באותו יישוב, אבל נדמה לנו שזאת לא תהיה האחרונה.

המודעות ליערות מאכל וליתרונותיהם הרבים רק עולה, ואיתה הרצון והדחף של יותר ויותר אנשים להצטרף לקהילה המתפתחת והיפה של מקימי יערות מאכל.

נמשיך כמובן ללוות את אמיר וניקול מקצועית לאורך כל הדרך, ונעדכן בשמחה בהמשך ככל שהיער יתבסס ויתפתח.

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים על יערות מאכל,

הכשרות מרתקות ואירועים מיוחדים

הרשמו לניוזלטר שלנו!

ואחת לחודש נשלח לכם סרטונים ומאמרים חדשים על יערות מאכל, הכשרות ואירועים מיוחדים.

מעניין אתכם מה זה יערות מאכל?

תמשיכו לגלות את הבלוג

בלוג ריפורסט יערות מאכל

בריכת חורף במשק חקלאי

עונת הגשמים הקצרה בשיאה ואנו רואים איך שנה אחר שנה, בימים מעטים יורדות כמויות משקעים גדולות מאוד. רובן אינן מנוצלות ואף גורמות להצפות חריפות. פיתוח

קראו עוד »
בלוג ריפורסט יערות מאכל

יער המאכל הגדול בישראל

בהתחלה, טל ואורן בכלל לא התכוונו להקים יער מאכל. הם התחילו קורס גינון אורגני של המועצה האיזורית שלהם, כדי לטפל בגינה שלהם בצורה הטובה ביותר.

קראו עוד »
Open chat
שלום,
איזו שאלה יש לך?